Results 2017

Round 6    
CompetitionTeamScoreTeamScore
Under-11 RedHurstbridge6.8-44Northcote Blue2.5-17
Under-11 GreenNorthcote Gold4.4-28Mill Park13.14-92
Under-12 SilverNorthcote Gold5.6-36Montmorency4.8-32
Under-12 RedKilmore8.21-69Northcote Blue1.1-7
Under-12 GirlsNorthcote2.3-15Yarrambat9.2-56
Under-13 GreenReservoir14.12-96Northcote Gold5.2-32
Under-13 RedNorthcote Blue6.1-37Research10.8-68
Under-14 Girls BlueDiamond Creek Womens3.2-20Northcote5.4-34
Under-14 RedNorthcote12.11-83Diamond Creek1.2-8
Round 5
CompetitionTeamScoreTeamScore
Under-11 GreenResearch1.5-11Northcote Gold5.6-36
Under-11 RedYarrambat6.9-45Northcote Blue3.7-25
Under-12 RedNorthcote3.4-22South Morang6.9-45
Under-12 SilverNorthcote21.7-133Kinglake2.1-13
Under-12 GirlsWhittlesea12.11-83Northcote1.0-6
Under-13 RedWallan7.10-52Northcote Blue4.5-29
Under-13 GreenNorthcote Gold5.4-34West Ivanhoe10.3-63
Under-14 RedWest Preston-Lakeside4.11-35Northcote7.3-45
Under-14 Girls BlueNorthcote3.8-26Montmorency5.8-38
Round 4
CompetitionTeamScoreTeamScore
Under-11 RedNorthcote BlueBye
Under-11 GreenSouth Morang1.2-8Northcote Gold9.7-61
Under-12 SilverKeon Park11.4-70Northcote4.2-26
Under-12 RedNorthcote6.12-48Epping4.5-29
Under-12 GirlsNorthcote0.0-0Diamond Creek Womens17.15-117
Under-13 RedMernda15.7-97Northcote Blue3.0-18
Under-13 GreenNorthcote Gold6.3-39West Preston-Lakeside16.10-106
Under-14 Girls BlueResearch2.9-21Northcote4.5-29
Under-14 RedNorthcote9.9-63Mernda9.7-61
Round 3
CompetitionTeamScoreTeamScore
Under-11 GreenLaurimar0.3-3Northcote Blue12.8-80
Under-11 GreenNorthcote Gold7.15-57Kilmore White2.4-16
Under-12 SilverPanton Hill0.0-0Northcote17.19-121
Under-12 RedSouth Morang20.13-133Northcote0.1-1
Under-12 GirlsNorthcote2.2-14Eltham4.5-29
Under-13 GreenNorthcote Blue17.6-108Northcote Gold5.2-32
Under-14 GreenKeon Park1.0-6Northcote31.11-197
Under-14 Girls RedKilmore6.5-41Northcote7.4-46
Round 2
Competition NameTeam 1ScoreTeam 2Score
Under-11 GreenNorthcote Gold4.9-33Laurimar4.4-28
Under-11 GreenNorthcote Blue15.14-104Mernda3.4-22
Under-12 RedNorthcote2.5-17Diamond Creek12.7-79
Under-12 GirlsNorthcote0.0-0Laurimar14.12-96
Under-12 SilverNorthcote20.11-131Lalor2.3-15
Under-13 GreenNorthcote Blue15.11-101South Morang4.2-26
Under-14 GreenKinglake0.3-3Northcote20.7-127
Under-14 Girls RedNorthcote14.3-87Panton Hill2.2-14
Under-14 GreenMill Park1.4-10Northcote7.12-54
Round 1
Competition NameTeam 1ScoreTeam 2Score
Under-11 GreenMernda2.6-18Northcote Gold3.4-22
Under-11 GreenMill Park4.5-29Northcote Blue8.1-49
Under-12 GirlsNorthcote0.0-0Research9.10-64
Under-12 RedNorthcote3.3-21Research6.5-41
Under-12 SilverMontmorency5.6-36Northcote11.12-78
Under-13 GreenNorthcote Blue5.12-42Reservoir3.6-24
Under-13 GreenNorthcote Gold7.6-48South Morang5.6-36
Under-14 Girls RedNorthcote8.4-52Diamond Creek Womens0.4-4
Under-14 GreenMill Park1.4-10Northcote7.12-54